چهارچوب مالی و رویکرد عام‌المنفعه

اينجا نهادی است كاملاً غيرانتفاعی

در شرایط کنونی کشور ما و با توجه به مشکلات و نارسایی‌های قابل‌توجهی که در حوزهٔ آموزش دچار آن هستیم، تأسیس و ادارهٔ مدرسه با اغراض انتفاعی و مادی جز ضرر مضاعف به دانش‌آموزان و آیندهٔ تعلیم‌وتربیت حاصل دیگری در پی نخواهد داشت.

 هرگاه انجام هرگونه فعالیتی، چه در حوزهٔ آموزش معلمین و نیروی انسانی و چه در حوزهٔ امکانات و تجهیزات و یا هر مقولهٔ دیگری ازاین‌دست، به‌منزلهٔ تنزل انتفاع صاحبان سرمایه و ذی‌نفعان مدارس باشد، بدیهی است که هیچ‌کدام از این اقدامات ضروری اتفاق نمی‌افتد و یا با نگاه دقیق‌تر شاهد کم‌لطفی مدرنی که اکنون در مدارس در حال وقوع است خواهیم بود که از هر یک از این ملزومات به ظاهری بسنده کرده‌ایم و حواسمان نیست که هر روز تهی‌تر از دیروز می‌شویم ولی با ظاهری زیباتر و فریبنده‌تر.

 با توجه به دلایلی که مختصری از آن آورده شد، مؤسسین مدرسهٔ سرمد، از ابتدای فعالیت، این مجموعه را به‌صورت کاملاً غیر‌انتفاعی و عام‌المنفعه به ثبت رساندند و تابه‌حال با کمک‌های بی‌دریغ و پر‌برکت خیرین دلسوز در حوزهٔ تعلیم‌وتربیت این مدرسه را اداره کرده‌اند.

 همچنین در مورد شهریهٔ دانش‌آموزان، عملکرد مدرسه این‌گونه است که در جلسه‌ای با ولی دانش‌آموز، مجموع هزینه‌های انجام شده برای دانش‌آموزان ارائه شده و هر یک از اولیا متناسب با توان مالی خود می‌توانند مبلغ مورد نظرشان را به‌عنوان شهریهٔ فرزندشان تقبل نمایند.

  گردانندگان مدرسه تلاش می‌کنند تا به همهٔ مخاطبان خود، اعم از اولیا، مراجعین و… پیام غیر‌انتفاعی و عام‌المنفعه بودن این مدرسه را برسانند، تا هم اولیا و هم خیرین گرامی بدانند که هرآنچه به این مدرسه پرداخت می‌شود، فقط و فقط صرف دانش‌آموزان و ارتقای سطح آموزش خواهد شد.

 در این راستا و با توجه به اهداف بلند‌مدتی که مدرسهٔ سرمد پیش‌ رو دارد، برای تأمین هزینهٔ این طرح‌ها، کماکان خیرین گرامی را به همیاری می‌طلبیم.

مدرسهٔ سرمد کار خود را از سال ۱۳۸۸ و باهدف ارتقاء سطح آموزشی برای گروهی از کودکان ایران اسلامی آغاز کرد و پیوسته تلاش می‌کند با به‌کارگیری علوم روز و متخصصان حوزهٔ تعلیم‌وتربیت طرح نوین در این حوزه ارائه نماید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای بنیاد سرمد محفوظ است.توسعه توسط تیم پلکس​