تاریخچه مدارس

تاریخچه پسرانه

مدرسه سرمد فعالیت خود را در مهرماه ۱۳۸۸ و با تشکیل یک کلاس پیش‌دبستان پسرانه آغاز نمود.

باتوجه‌به فراهم نبودن برخی از ملزومات برای مؤسسان سرمد، شهرستان لواسان با محیطی مساعدتر برای شروع این کار انتخاب شد. مؤسسان مدرسهٔ سرمد در نظر داشتند رویکردی متفاوت را در آموزش فرزندان ایران اسلامی به کار گیرند.

حفظ کیفیت آموزش از اصول مهم مدرسۀ ماست؛ به همین جهت از ابتدای کار تلاش شد کیفیت، تحت‌الشعاع توسعهٔ مدرسه قرار نگیرد؛ و این مهم‌ترین دلیلی بود که ما را بر آن داشت تا 3 سال متوالی، فقط در مقطع پیش‌دبستان فعالیت کنیم و صدالبته که برنامه‌ریزی‌های کلی و آمادگی اجرایی برای سال‌های آتی نیز در این مسیر، بسیار مهم بود.

اولین گروهِ دانش‌آموزان اول دبستان مهرماه ۱۳۹۱ وارد مدرسه شدند و بدین ترتیب مدرسهٔ سرمد در مقطع دبستان، فعالیت خود را آغاز کرد.

در سال ۱۳۹۴، ساختمان دبستان شماره ۲ این مدرسه راه‌اندازی گردید و اولین گروهِ دانش‌آموزان دبستان سرمد، در خردادماه ۱۳۹۷ از پایه ششم فارغ‌التحصیل شدند.

برای ارتقاء کیفیت آموزش فرزندانمان و در راستای توسعهٔ پایدار، زمینی به مساحت ۲۳۰۰ مترمربع در تابستان ۱۳۹۵ جهت احداث ساختمان دبستان، به همت هیئت محترم امناء خریداری شد و پس از طی مراحل اداری و اخذ مجوزهای لازم، احداث این بنا در تابستان ۱۳۹۷ آغاز گردید.

 تاریخچه دخترانه

پس از راه‌اندازی دبستان پسرانه و پیگیری اهداف آموزشی و تربیتی، با درخواست خانواده‌های محترم در خصوص راه‌اندازی دبستان دخترانه مواجه شدیم. البته راه‌اندازی مجموعهٔ دخترانه، یکی از چشم‌اندازها و دغدغه‌های مؤسسان بود و نهایتاً اولین گروه دخترانهٔ پیش‌دبستان، مهرماه ۱۳۹۵ فعالیت خود را در لواسان آغاز کرد.

باتوجه‌به محدودیت‌های موجود و اهمیت حفظ کیفیت آموزش و تربیت، دبستان دخترانه با همین تعداد از دانش‌آموزان کار خود را ادامه داد و در سال‌های بعد، دانش‌آموزان سایر پایه‌های دبستان را پذیرش نکرد و همین گروه دختران تا سال چهارم به تحصیل مشغول بودند.

سرانجام در سایهٔ الطاف خداوند متعال، پایهٔ پیش‌دبستان و اول دبستان مجموعه دخترانه سرمد در مهرماه ۱۴۰۰ فعالیت خود را ازسرگرفت و اکنون این گروه از دختران سرمد، در ساختمانی در منطقه یک آموزش‌وپرورش شهر تهران، مشغول به تحصیل هستند.

مدرسهٔ سرمد کار خود را از سال ۱۳۸۸ و باهدف ارتقاء سطح آموزشی برای گروهی از کودکان ایران اسلامی آغاز کرد و پیوسته تلاش می‌کند با به‌کارگیری علوم روز و متخصصان حوزهٔ تعلیم‌وتربیت طرح نوین در این حوزه ارائه نماید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای بنیاد سرمد محفوظ است.توسعه توسط تیم پلکس​