سوالات متداول

رویکرد مدرسهٔ سرمد آموزش به همراه پرورش است. در اینجا محیط یادگیری بر اساس اصول آموزش شکل گرفته است و دانش‌آموزان با حضور در این محیط، زندگی‌کردن در کنار آموزش را تجربه می‌کنند و با کسب توانمندی‌ها، خود را برای فردای پر از امید و موفقیت آماده می‌کنند.

در مدرسهٔ سرمد نمره، رتبه و معدل وجود ندارد. منظور از سیستم ارزشیابی: ارائه بازخورد مؤثر به دانش‌آموزان است تا اشکالات خود را حل کنند و اشتباهات خود را اصلاح کنند. هدف ما از این ارزشیابی، تکمیل فرایند یادگیری و آموزش است و تلاش بر این است که در نهایت، دانش‌آموزان به خودارزیابی کامل و ماهرانه دست پیدا کنند. ارزشیابی در همهٔ ساعات درسی و همهٔ تجربه‌های یادگیری جریان دارد و معلم و دانش‌آموز همراه با هم در حال ارزیابی هستند. همچنین در مقاطعی از سال، گزارش ارزشیابی به‌صورت کارنمای توصیفی به والدین ارائه می‌شود.

در صورت مجازی شدن مدرسه، کلاس‌ها به‌صورت ترکیبی دایر است. بسته به نیاز هر پایه، برخی از کلاس‌ها به‌صورت حضوری و برخی آنلاین و برخی از فعالیت‌ها به‌صورت آفلاین صورت می‌پذیرد.

 در زمان قبل از کرونا دبستان شماره یک، از ساعت 8 صبح تا 15:30 و دبستان شماره دو، از ساعت 7:30 الی 5:45. تعطیلات مدرسه هم بر اساس تقویم رسمی کشور و قواعد و بخشنامه‌های آموزش‌وپرورش است.

بله، در فصل تابستان، دانش‌آموزان کلاس‌های متنوعی با عنوان «یخ در بهشت» دارند. 

قبل از کرونا به‌این‌ترتیب که دانش‌آموزان صبحانه را در مدرسه و در کنار هم میل می‌کردند و همچنین یک میان وعده هم داشتند که هر روز میهمان یکی از بچه‌ها بودند که میزبان هم‌کلاسی‌هایش می‌شد و از آن‌ها پذیرایی می‌کرد. به‌علاوه ناهار را نیز در مدرسه می‌خوردند.

آنچه ما از والدین انتظار داریم توجه به اهمیت تعلیم‌وتربیت فرزندشان و صرف وقت برای آنهاست. به همین جهت جلسات و کارگاه‌های آموزشی بسیاری متناسب سنین مختلف برای اولیا برگزار می‌شود و درخواست ما از اولیا این است که به مواردی که در این جلسات گفته می‌شود بادقت عمل کنند.

در مورد شهریهٔ دانش‌آموزان، عملکرد مدرسه این‌گونه است که در جلسه‌ای با ولی دانش‌آموز، مجموع هزینه‌های انجام شده برای دانش‌آموزان ارائه شده و هر یک از اولیا متناسب با توان مالی خود می‌توانند مبلغ مورد نظرشان را به‌عنوان شهریهٔ فرزندشان تقبل نمایند.

در سرمد همراهی و هم‌سویی خانواده با سیاست‌های مدرسه از اهمیت بالایی برای پذیرش برخوردار است و همچنین داشتن حدنصاب مورد انتظار مدرسه توسط دانش‌آموز لازم است.

توضیحات لازم در مورد فضای مدرسه همچنین عکس‌ها و اخبار مدرسه در فضای مجازی در بستر سایت و شبکه‌های اجتماعی آمده است.

 هرسال تاریخ تکمیل فرم در بهمن‌ماه اعلام می‌شود و بعد از تکمیل فرم ثبت‌نام توسط خانواده‌ها، از طرف مدرسه برای تکمیل این فرایند، با آن‌ها ارتباط گرفته می‌شود.

بخش ارتباط با ما در سایت مدارس اینجا کلیک کنید.

عکس‌ اخبار و رویدادهای مدرسه در فضای مجازی در بستر سایت و شبکه‌های اجتماعی به فراخور زمان بارگذاری می‌شود و برای همگان قابل دسترسی است.

در سایت مدرسه، به تفکیک، در دو قسمت مدرسه دخترانه و پسرانه در بخش همکاری با ما فرم همکاری آمده است. افراد می‌توانند در صورت تمایل از این طریق اقدام کنند.

مدرسهٔ سرمد کار خود را از سال ۱۳۸۸ و باهدف ارتقاء سطح آموزشی برای گروهی از کودکان ایران اسلامی آغاز کرد و پیوسته تلاش می‌کند با به‌کارگیری علوم روز و متخصصان حوزهٔ تعلیم‌وتربیت طرح نوین در این حوزه ارائه نماید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای بنیاد سرمد محفوظ است.توسعه توسط تیم پلکس​